Szkolenie psa – dlaczego warto?

Szkolenie psa – dlaczego warto?

Coraz większa liczba właścicieli psów decyduje się na szkolenie swoich czworonożnych przyjaciół. Szkolenie psa oznacza wiele zalet nie tylko dla samego psa, ale również dla jego właściciela. Szkolenie pupila powinno zacząć się już w momencie, kiedy przekroczy on po raz pierwszy próg naszego domu. Dlaczego warto szkolić psa? Zapraszamy do artykułu!

Przewożenie psa w samochodzie – jak robić to bezpiecznie?

Przewożenie psa w samochodzie – jak robić to bezpiecznie?

Prędzej czy później każdy właściciel czworonożnego przyjaciela znajdzie się w sytuacji, kiedy konieczne będzie przewożenie psa samochodem. Podróż z pupilem może dotyczyć zarówno pilnej wizyty u weterynarza, jak również dłuższego wyjazdu na wakacje. Przewożenie psa w samochodzie to zadanie, do którego właściciel powinien w odpowiedni sposób się przygotować.

Jak oduczyć psa sikania w domu?

Jak oduczyć psa sikania w domu?

Posiadanie psa niesie wiele radości, jednak nierzadko dochodzi do sytuacji, kiedy pies sika w domu, co może być powodem irytacji właściciela. W takiej sytuacji należy poznać dokładną przyczynę takiego stanu, a następnie zastosować trening czystości, którego zadaniem będzie nauczenie czworonożnego przyjaciela załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych poza domem.

Święta z psem – co warto wiedzieć?

Święta z psem – co warto wiedzieć?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Dla psa święta najczęściej wiążą się ze sporym stresem, który może wynikać z różnych sytuacji. Zwierzęta zauważają, że w okresie świąt zachowujemy się inaczej niż zwykle, nie rozumiejąc, jaki wymiar ma nasza tradycja. W jaki sposób przygotować się na święta z psem, by wszyscy mogli czuć się

Jak dobrze wychować psa?

Jak dobrze wychować psa?

Wielu właścicieli czworonogów zastanawia się, jak wychować psa, zwłaszcza kiedy ich pupil nie stosuje się do wydawanych komend, a jego zachowanie jest nieodpowiednie. Wychowanie psa to przede wszystkim poświęcanie mu dużo czasu, a także bycie konsekwentnym przy podejmowanych działaniach. Nie należy również zapominać o cierpliwości, która odgrywa tutaj bardzo duże znaczenie.

Pies nie chce jeść suchej karmy – co robić?

Pies nie chce jeść suchej karmy – co robić?

Dobrej jakości sucha karma pozwala zadbać o prawidłową, bogatą w zbilansowaną dawkę składników odżywczych i witamin dietę czworonoga – nic zatem dziwnego, że wiele osób rezygnuje z samodzielnego sporządzania posiłków dla psa i postanawia przestawić go na karmę suchą. Tu jednak często pojawia się problem – pies nie chce jeść suchej karmy i uparcie wymusza na właścicielu zmianę swojego postanowienia. Jakie są prawdopodobne przyczyny tego, że pies nie chce suchej karmy i co zrobić, żeby pies jadł suchą karmę ze smakiem?

Pies alergik, czyli żywienie psa z alergią pokarmową

Pies alergik, czyli żywienie psa z alergią pokarmową

Alergia pokarmowa nie jest problemem, który dotyka wyłącznie ludzi. Pies alergik to hasło, które coraz częściej pojawia się w rozmowach właścicieli czy w Internecie – nic dziwnego, ponieważ wbrew pozorom alergia pokarmowa u psa to bardzo powszechne zjawisko. Jakie objawy wykazuje najczęściej alergia pokarmowa u psa? Jak powinno wyglądać żywienie psa z alergią pokarmową i na czym konkretnie polega antyalergiczna dieta eliminacyjna u psa?

Szkolenie psa

Szkolenie psa

Wielu właścicieli czworonogów zadaje sobie pytanie, czy warto szkolić swojego pupila. Odpowiedź na to pytanie brzmi oczywiście TAK. Samodzielna tresura psa jest jak najbardziej możliwa, jednak wymagać będzie od właściciela cierpliwości, czasu, konsekwencji i wiedzy. Jak wytresować psa młodego i jak szkolić psa dorosłego? Zachęcamy do lektur

Problem dużej wagi, czyli nadwaga u psa

Problem dużej wagi, czyli nadwaga u psa

Właściciele czworonogów boją się chorób pokleszczowych, alergii, problemów z zębami czy dysplazji. Tymczasem jest problem, który dotyka znacznie więcej pupili. Nadwaga psa, bo o niej mowa, to problem często bagatelizowany przez właścicieli. Jaką różnicę może robić przecież zaledwie 2 kg nadwyżki? Dlaczego nadwaga u psa nie powinna być bagatelizowana? Jak odchudzić psa z nadwagą?