Święta z psem – na co uważać?

Dla wielu z nas Boże Narodzenie jest długo wyczekiwanym czasem radości, a także odpoczynku i spotkań z bliskimi nam osobami. Spędzając Święta Bożego Narodzenia z psem musimy przygotować się jednak na wiele niebezpieczeństw. Przede wszystkim powinniśmy więc zadbać o bezpieczeństwo naszego pupila. Ustawmy choinkę w podwyższonym miejscu i nie zawieszajmy szklanych dekoracji na najniższych gałązkach. Nie dekorujmy również dolnych gałązek choinek czekoladkami oraz cukierkami, które mogą stanowić łakomy kąsek dla naszego psa. Spędzając święta z psem uważajmy również, by świąteczne rośliny takie jak jemioła czy poinsecja, zwana również gwiazdą betlejemską oraz stroiki z bluszczu znalazły się w miejscu niedostępnym dla psa – rośliny te są trujące dla czworonogów.

Boże Narodzenie z psem – czego szczególnie unikać?

Święta wiążą się m.in. z przygotowywaniem przepysznych potraw, które nie powinny znaleźć się w psiej misce. Powinniśmy pamiętać, że nawet niewielki kawałek potrawy z wigilijnego stołu może zaszkodzić naszemu pupilowi i zamiast cieszyć się świętami z psem, spędzimy je u weterynarza, martwiąc się o jego zdrowie. Spędzając Boże Narodzenie z psem powinniśmy pamiętać o szeregu produktów, które mogą zaszkodzić naszemu pupilowi. Należą do nich m.in. cytrusy, czekolada i cukierki, rodzynki, orzechy, winogrona, grzyby, szynka, kiełbasa, smażone ryby bogate w ości, pestki owoców, kapusta z grochem, a także warzywa takie jak cebula, por, szczypior oraz czosnek i wszelkiego rodzaju napoje.

Święta Bożego Narodzenia z psem a spotkania z gośćmi

Święta z psem to piękny okres, kiedy możemy poświęcić mu więcej czasu, jednak pamiętajmy również o wyrozumiałości i zapewnieniu pupilowi spokoju. Wystarczy kilka prostych zasad i wyrzeczeń, dzięki którym Boże Narodzenie z psem upływnie nam i naszemu psu w magicznej atmosferze. By umilić święta psu, możemy podarować mu w prezencie smaczne i zdrowe przekąski, np. pełnowartościową karmę Crossis. W momencie, kiedy odwiedzają nas goście, warto poinstruować ich, jak obchodzić się z psem, by nie zamęczali go np. ciągłym głaskaniem. Nie powinniśmy dopuszczać również do sytuacji, w której pies byłby np. straszony, troszcząc się tym samym o jego samopoczucie i komfort.

Sylwester z psem – jak go przetrwać?

Sylwester i związane z nim wystrzały petard oraz hałas, jaki powodują fajerwerki mogą stanowić poważne zagrożenia dla naszego pupila. Pies ma znacznie lepszy słuch od człowieka i słyszy wyraźnie każdy hałas – dlatego w sylwestrową noc może być rozdrażniony i pobudzony, a niekiedy wręcz odwrotnie, może się np. kulić ze strachu. Sylwester z psem to czas, kiedy powinniśmy stopniowo przyzwyczajać go do hałasu, pokazując, że nie stanowi on zagrożenia. Ważne jest także skupianie wzroku psa na sobie, a nie na dochodzącym z zewnętrz hałasom. W przypadku, kiedy pies nadal odczuwa stres, warto podać mu np. specjalne tabletki na bazie ziół, które pozwolą mu nieco się wyciszyć.

Similar Posts