Blog Vollmers - karmienia i pilęgnacja psa

Pies nie chce jeść suchej karmy – co robić?
Pies nie chce jeść suchej karmy – co robić?

Dobrej jakości sucha karma pozwala zadbać o prawidłową, bogatą w zbilansowaną dawkę składników odżywczych i witamin dietę czworonoga – nic zatem dziwnego, że wiele osób rezygnuje z samodzielnego sporządzania posiłków dla psa i postanawia przestawić go na karmę suchą.

Tu jednak często pojawia się problem – pies nie chce jeść suchej karmy i uparcie wymusza na właścicielu zmianę swojego postanowienia.

Jakie są prawdopodobne przyczyny tego, że pies nie chce suchej karmy i co zrobić, żeby pies jadł suchą karmę ze smakiem?

czytaj całość »
Pies alergik, czyli żywienie psa z alergią pokarmową
Pies alergik, czyli żywienie psa z alergią pokarmową

Alergia pokarmowa nie jest problemem, który dotyka wyłącznie ludzi. Pies alergik to hasło, które coraz częściej pojawia się w rozmowach właścicieli czy w Internecie – nic dziwnego, ponieważ wbrew pozorom alergia pokarmowa u psa to bardzo powszechne zjawisko. Jakie objawy wykazuje najczęściej alergia pokarmowa u psa? Jak powinno wyglądać żywienie psa z alergią pokarmową i na czym konkretnie polega antyalergiczna dieta eliminacyjna u psa?

czytaj całość »
Szkolenie psa
Szkolenie psa – jak wytresować psa?

Wielu właścicieli czworonogów zadaje sobie pytanie, czy warto szkolić swojego pupila. Odpowiedź na to pytanie brzmi oczywiście TAK. Samodzielna tresura psa jest jak najbardziej możliwa, jednak wymagać będzie od właściciela cierpliwości, czasu, konsekwencji i wiedzy. Jak wytresować psa młodego i jak szkolić psa dorosłego? Zachęcamy do lektury

czytaj całość »
Problem dużej wagi, czyli nadwaga u psa
Problem dużej wagi, czyli nadwaga u psa

Właściciele czworonogów boją się chorób pokleszczowych, alergii, problemów z zębami czy dysplazji. Tymczasem jest problem, który dotyka znacznie więcej pupili. Nadwaga psa, bo o niej mowa, to problem często bagatelizowany przez właścicieli. Jaką różnicę może robić przecież zaledwie 2 kg nadwyżki? U człowieka ważącego 60 kg co prawda taki nadbagaż nie będzie zauważalny, jednak u psa o masie ciała sześciokrotnie mniejszej to już niestety problem dużej wagi. Dlaczego nadwaga u psa nie powinna być bagatelizowana? Jak odchudzić psa z nadwagą?

czytaj całość »
Nadmierne wypadanie sierści u psa – jak sobie z nim radzić?
Nadmierne wypadanie sierści u psa – jak sobie z nim radzić?

Okresowe wypadanie sierści u psa jest zjawiskiem normalnym, zwłaszcza w okresie jesiennym i wiosennym. Niestety nadmierne wypadanie sierści u psa przez cały rok może stanowić już powód do niepokoju. Jakie są przyczyny i skutki nadmiernego linienia psa? Jak ograniczyć wypadanie sierści u psa?

czytaj całość »
Jak dbać o zęby psa?
Jak dbać o zęby psa?

Nawet 70-80% psów ma problemy z zębami. Niestety główną przyczyną psich problemów z zębami jest… człowiek. Nieodpowiednia higiena zębów psa to nie tylko ich nieestetyczny wygląd, ale również nieprzyjemny zapach oraz częste choroby zębów i dziąseł. Istnieje kilka sposobów czyszczenia psich zębów. Jak dbać o zęby psa i czym czyścić zęby psa, by te zawsze były zdrowe?

czytaj całość »
Czego nie może jeść pies? Lista zakazanych produktów
Czego nie może jeść pies? Lista zakazanych produktów

Każdy właściciel chce dla swojego psa jak najlepiej. Wielu z nas ulega pięknym psim oczom i dzieli się z pupilem częścią swojego posiłku, resztkami ze stołu lub przekąskami. Niestety w ten sposób nieświadomie możemy psu wyrządzić dużą krzywdę. To, co nie szkodzi ludziom, może być bardzo szkodliwe dla psów. Czego nie może jeść pies? Lista poniżej rozwieje Wasze wątpliwości.

czytaj całość »
#Zostanwdomu a Pies
#Zostanwdomu a Pies

Choć początkowo wydawać się mogło, że na zdalnej pracy wielu z nas najbardziej skorzystają nasze czworonogi, które nieprzyzwyczajone są do obecności właściciela w domu niemal 24 h/dobę, rzeczywistość okazała się mniej przyjemna. Czas pandemii to nie tylko zdalna praca, ale przede wszystkim ograniczenie aktywności poza domem do niezbędnego minimum. Oczywiście właściciele psów, o ile nie przebywają na kwarantannie, mają prawo do wyprowadzania swoich czworonogów, jednak niewiele osób decyduje się teraz na długie spacery. Nie każdy ma możliwość wyjazdu poza miasto czy wystarczająco dużą działkę pod domem, by pies mógł się swobodnie wybiegać. Zamknięcie parków, bulwarów itp. to kolejne utrudnienia, które skazują wiele osiedlowych czworonogów na ekspresowy spacer pod blokiem. A spacer to dla psa nie tylko załatwienie potrzeb fizjologicznych. Oczywiście sytuacja jest zrozumiała dla ludzi, jednak zupełnie nie rozumieją jej nasze psy, którym brakuje codziennych atrakcji, ruchu i aktywności. Izolacja ta potrwa jeszcze jakiś czas, dlatego warto ułatwiać ją pupilowi, jak tylko możemy.

czytaj całość »
Szczeniaczek w domu – jak przetrwać pierwsze dni?
Szczeniaczek w domu – jak przetrwać pierwsze dni?

Szczeniaczek w domu – jak przetrwać pierwsze  dni?

Wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwany przez Ciebie czas, gdy szczeniaczek stanie się nowym członkiem Twojej rodziny? Martwisz się, czy podołasz sytuacji? Pierwsze dni pobytu szczeniaczka w domu mogą być trudne nie tylko dla zabranego od mamy i rodzeństwa maluszka, ale również dla jego nowej rodziny. Szczeniaczek przyjeżdża do domu pełnego nowych osób, nowych zapachów, dźwięków i rzeczy, więc naturalnym jest, że będzie czuć się nieswojo. Naszym zadaniem jest ułatwić mu te chwile maksymalnie – jak to zrobić?

 

 

czytaj całość »
Czy wiesz, że?
Czy wiesz, że?

Czy wiesz, że...?

Właściciele czworonogów zobowiązani są do uiszczenia stosownej opłaty z tytułu posiadania psa? Przepis ten nie jest egzekwowany przez wszystkich, jednak w wielu gminach opłata za psa jest obowiązkiem mieszkańców. Sprawdź, do kiedy należy zapłacić podatek za psa, żeby nie otrzymać mandatu, jaka jest wysokość podatku w 2020 roku oraz kto jest z opłaty zwolniony!

czytaj całość »
do góry
facebook
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl