Przysmaki dla psa – czy warto podawać?

Przysmaki dla psa – czy warto podawać?

Każdy pies, podobnie jak człowiek, lubi dietę urozmaiconą. Nie ma nic gorszego niż nuda w zakresie odżywiania, dlatego oprócz karmy podstawowej pupil powinien otrzymywać również karmę uzupełniającą. Przysmaki dla psa to nie tylko urozmaicenie diety, ale również nagroda, element szkolenia, rozrywka, a przede wszystkim źródło dodatkowych składników odżywczych. Warto podawać je swojemu pupilowi, jednak należy zwrócić uwagę na ich skład.

Psie smakołyki TAK – ludzkie smakołyki NIE

Każdy pies to łasuch i marzy od czasu o małym co nieco. Smakołyki dla psa to wspaniały sposób na urozmaicenie diety czworonoga, wynagrodzenie go lub sprawienie mu przyjemności. Pamiętajmy jednak, że to, co dobre dla człowieka, niekoniecznie jest dobre, a tym bardziej zdrowe dla zwierzęcia. Unikajmy podawania pupilom czekolady, ciastek i innych przekąsek, które niejednokrotnie towarzyszą nam w ciągu dnia. Jeśli decydujemy się na przysmaki dla psa – powinny być faktycznie przeznaczone dla niego i oprócz walorów smakowych powinny oferować coś więcej. Karma uzupełniająca pozwoli nam nie tylko urozmaicić dietę czworonoga, ale również uniknąć ewentualnych niedoborów w jego diecie. Do najpopularniejszych psich przekąsek należą: gryzaki do czyszczenia zębów, zdrowe smakołyki w formie ciasteczek do żucia, suszone warzywa i oczywiście suszone mięso.

Przysmaki dla psa – dlaczego warto?

Dobre przysmaki dla psa to nie tylko sam smak, ale również wiele innych zalet. Naturalne i zdrowe przysmaki pomogą czworonogom wzmocnić zęby oraz mięśnie żuchwy. To doskonałe rozwiązanie dla zwierzaków o dużej tendencji do gryzienia i podgryzania – zaspokajają naturalną potrzebę gryzienia oraz żucia, a przy okazji doskonale dbają o uzębienie, zapobiegając rozwijaniu się kamienia nazębnego i próchnicy. Przysmaki pozwolą również w łatwy i smaczny sposób uzupełnić niedobory witamin, beta-karotenu, składników mineralnych i pierwiastków śladowych w diecie psa, dzięki czemu jego skóra będzie zdrowa, a sierść nabierze blasku. Przekąski z witaminami pomogą również zadbać o stawy czworonogów, ich kości, system odpornościowy oraz serce. To smaczny sposób, dzięki któremu przemycimy pupilowi to, co dla niego najlepsze. Musimy pamiętać jednak o umiarze. Przysmaki to tylko element karmy uzupełniającej – nie mogą stanowić podstawy diety psa i koniecznie powinny być podawane z głową, czyli w odpowiednich dawkach. To przyjemność, którą warto dozować – dla zdrowia pupila.

Kiedy podawać przysmaki czworonogowi?

Przysmaki dla psa to przede wszystkim doskonały sposób na skuteczną naukę – będą wspaniałą nagrodą w czasie treningów. Możemy nagradzać nimi prawidłowe zachowanie lub wykonywanie komend. Sprawdzą się zarówno w typowym treningu, jak i w wychowywaniu szczeniaka i nauce czystości oraz posłuszeństwa. Przekąska sprawdzi się także, kiedy potrzebujemy zająć czworonoga na jakiś czas – np. kiedy uczymy go zostawania samemu w domu lub czeka nas daleka podróż z psem, który nie przepada za samochodem.

 

do góry
facebook
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl