Jak przygotować psa na okres wiosenno-letni?

Jak przygotować psa na okres wiosenno-letni?

Powrót do formy po zimie


W zimie nie tylko człowiek nabiera masy. Również pies, który mniej się rusza zyskuje na wadze. Wiosna i lato sprzyjają na szczęście długim spacerom, które są idealne do zrzucenia zbędnego balastu. Spacery można wzbogacić o wspólne zabawy na świeżym powietrzu, które doskonale wpłyną nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na zdrowie i samopoczucie naszego pupila. Intensywność spacerów z czworonogiem zwiększajmy stopniowo, by pies nie uległ kontuzji oraz aby jego stawy nie przeciążyły się nadmiernie. Systematyczne budowanie kondycji będzie korzystne nie tylko dla „słodkich pulpecików”, ale również dla tych czworonogów, które nie mają problemów z nadwagą. W zdrowym ciele zdrowy duch – dotyczy to również zwierząt. Wystarczająca dawka ruchu na świeżym powietrzu to najlepsze, co możemy ofiarować naszemu czworonożnemu przyjacielowi.


Wiosenno-letnie menu pupila


Wraz ze zwiększeniem intensywności fizycznej, dobrze jest szczególną uwagę zwrócić na menu naszego czworonożnego przyjaciela. W okresie zimowym łatwo o niedobory witamin oraz mikroelementów, dlatego teraz jest najlepszy czas, by nadrobić te zaległości. Zapotrzebowanie na energię i witaminy będzie teraz większe niż zimą, dlatego również dieta naszego pupila powinna się zmienić. Aktywny pies wymaga innego jedzenia niż ten, który większość dnia spędza śpiąc na kanapie. Do gotowych karm możesz dodać suplementy, które uzupełnią pozimowe braki w składnikach odżywczych i sprawią, że sierść naszego pupila nabierze blasku, a on sam energii. Pamiętaj o stałym dostępie czworonoga do wody – teraz będzie potrzebował jej znacznie więcej niż w zimie!


Zadbaj o sierść i skórę czworonoga


Każdy właściciel czworonoga doskonale wie, czym jest zmiana sierści z zimowej na letnią. Sierść psa po zimie nie jest w najlepszej kondycji, dlatego regularne wyczesywanie to teraz podstawa. U niektórych ras niezbędne będzie teraz również trymowanie i skracanie sierści. Dobrym pomysłem będzie oczywiście również kąpiel – zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w chłodniejszym okresie roku raczej czynności tej unikaliśmy w obawie, że czworonóg się przeziębi. Wiosna to również doskonały czas na wszelkie zabiegi pielęgnacyjne. Zadbać należy nie tylko o sierść naszego psa, ale również o jego uszy, oczy i zęby, a ponadto o pazury. Jeśli planujesz częste i długie spacery, zabezpiecz swojego psa przed niechcianymi lokatorami. Zadbaj szczególnie o ochronę przed kleszczami i pchłami, które są nie tylko uciążliwe, ale również mogą przyczyniać się do wielu chorób.

 

do góry
facebook
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl