Jak dbać o zęby psa?

Jak dbać o zęby psa?

Czyszczenie zębów psa


Higiena psich zębów to niezwykle ważny temat, jednak niestety bardzo często zaniedbywany przez właścicieli czworonogów. Wiele osób uważa, że pielęgnacja zębów psa jest zbędna, jednak zaniedbanie tej czynności może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Nieodpowiednia higiena zębów psa może przyczyniać się nie tylko do powstania nieprzyjemnego zapachu z pyska naszego pupila, ale również doprowadzić do powstania ubytków, a także zapalenia dziąseł i paradontozy.
Konsekwencją takiego zaniedbania może być nawet wypadanie zębów psa. Ponadto znajdujące się na zębach bakterie mogą przenosić się do organizmu psa, przyczyniając się do rozwoju groźnych chorób serca oraz wątroby. Regularne czyszczenie zębów psa to zatem podstawa, podobnie jak okresowe badania jamy ustnej czworonoga.


Pielęgnacja zębów psa – jak czyścić zęby psa?


Wielu właścicieli czworonogów zastanawia się, jak dbać o zęby psa, by zapobiec przykrym konsekwencjom zaniedbania i częstym wizytom u stomatologa. Po jedzeniu na zębach psa pozostają resztki jedzenia. Występujące w jamie ustnej psa bakterie zamieniają resztki pokarmu w płytkę nazębną, którą można dość łatwo usunąć, o ile działamy systematycznie. Wystarczy podawać psu specjalne zabawki stomatologiczne nasączone płynem antybakteryjnym oraz substancjami, które przyczyniają się do ścierania kamienia nazębnego. Higiena zębów psa to także z podawanie mu naturalnych gryzaków. Dobrym sposobem czyszczenia zębów psa jest np. podawanie zdrowych smakołyków do czyszczenia zębów, które nie tylko zapewnią właściwą higienę zębom czworonoga, ale również dostarczą mu cennych składników odżywczych.


Czym czyścić zęby psa?


Sprawdzonym sposobem pielęgnacji psich zębów jest również staranne czyszczenie zębów psa specjalnymi szczoteczkami i pastami do zębów, które przeznaczone są dla czworonogów. Pastę do zębów psa można stosować poprzez szczotkowanie lub rozprowadzanie jej palcem – w tym celu wystarczy zaopatrzyć się w specjalną nakładkę na palec. Jeśli nie posiadasz szczoteczki lub nakładki, możesz również użyć gazika. Szczotkowanie zębów psa warto wykonywać co 2-3 dni – na mycie zębów psa wystarczy poświęcić pół minuty. Czyszczenie najlepiej rozpocząć od zębów policzkowych (zęby trzonowe i przedtrzonowe), a następnie przejść do kłów i siekaczy.


Higiena zębów psa – jak dbać o zęby psa?


Odpowiednia higiena zębów psa pozwoli naszemu czworonogowi cieszyć się zdrowymi i czystymi zębami. Jak dbać o zęby psa każdego dnia? Dobrym sposobem na utrzymanie odpowiedniej higieny zębów psa jest stosowanie specjalnych płynów do jamy ustnej. Płyny te usuwają płytkę nazębną, a także niwelują nieprzyjemny zapach – środek taki wystarczy dodać psu do wody. Coraz częściej
stosowane są również specjalne proszki, które dodaje się do pokarmu. Czyszczenie zębów psa możliwe jest także przy użyciu sprayu, który aplikuje się bezpośrednio na zęby oraz dziąsła psa. 

do góry
facebook
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl